نشست شورای برنامه ریزی دارالقرآن الکریم وزارت نفت

نشست شورای برنامه ریزی دارالقرآن الکریم وزارت نفت روز دوشنبه مورخ ۳ مهرماه از ساعت ۱۴ در دارالقرآن الکریم شرکت ملی گاز برگزار می گردد. در این نشست اعضاء شورا به بررسی طرح روخوانی قرآن کریم، آیین نامه مسابقات وزارت نفت و همچنین برنامه حفظ قرآن در وزارت نفت خواهند پرداخت.

جلسه هم افزایی طرح سنجش، پایش و آموزش قران کریم

به منظور هماهنگی و هم افزایی میان شرکت های تابعه وزارت نفت با سازمان دارالقرآن الکریم کشور و دارالقران مرکز بسیج وزارت نفت، نشستی به منظور هماهنگی اجرای هماهنگ و رفع مشکلات و موانع موجود در اجرای طرح سنجش، پایش و آموزش قرآن کریم روز دوشنبه مورخ ۱۹ تیرماه در دارالقران شرکت ملی گاز ایران برگزار می گردد.
توضیحات تکمیلی و تصاویر مربوطه به زودی در سایت دارالقرآن الکریم بسیج وزارت نفت منتشر خواهد شد.

جلسه هم افزایی طرح سنجش، پایش و آموزش قران کریم

به منظور هماهنگی و هم افزایی میان شرکت های تابعه وزارت نفت با سازمان دارالقرآن الکریم کشور و دارالقران مرکز بسیج وزارت نفت، نشستی به منظور هماهنگی اجرای هماهنگ و رفع مشکلات و موانع موجود در اجرای طرح سنجش، پایش و آموزش قرآن کریم روز دوشنبه مورخ ۱۹ تیرماه در دارالقران شرکت ملی گاز ایران برگزار می گردد.
توضیحات تکمیلی و تصاویر مربوطه به زودی در سایت دارالقرآن الکریم بسیج وزارت نفت منتشر خواهد شد.

جلسه هم افزایی طرح سنجش، پایش و آموزش قران کریم

به منظور هماهنگی و هم افزایی میان شرکت های تابعه وزارت نفت با سازمان دارالقرآن الکریم کشور و دارالقران مرکز بسیج وزارت نفت، نشستی به منظور هماهنگی اجرای هماهنگ و رفع مشکلات و موانع موجود در اجرای طرح سنجش، پایش و آموزش قرآن کریم روز دوشنبه مورخ ۱۹ تیرماه در دارالقران شرکت ملی گاز ایران برگزار می گردد.
توضیحات تکمیلی و تصاویر مربوطه به زودی در سایت دارالقرآن الکریم بسیج وزارت نفت منتشر خواهد شد.

آغاز اجرای طرح روخوانی و روان‌خوانی قرآن در شرکت ملی گاز ایران

جعفر حیدراصفهانی، رئیس شورای فرهنگی شرکت ملی گاز ایران با بیان این خبر، گفت: پیرو دستور وزیر نفت مبنی بر فراگیری روخوانی و روان‌خوانی قرآن‌ کریم در بین همه کارکنان صنعت نفت، دارالقرآن‌ کریم این وزارت‌خانه با هدف ارتقای مهارت‌های قرآنی کارکنان در امر روخوانی و روان‌خوانی قرآن، دستورالعمل طرح سنجش و پایش قرآنی کارکنان را به شرکت‌ها ابلاغ تا مقدمات اجرایی شدن آن در سطح تمامی شرکت‌های تابعه فراهم شود.
وی با اشاره به فرصت بندگی در ماه رمضان و برپایی برنامه‌های متنوع قرآنی، گفت: همزمان با ماه نزول قرآن، نخستین جلسه آغاز فرآیند اجرایی طرح روخوانی و روان‌خوانی قرآن‌ کریم با حضور رئیس دارالقرآن‌ الکریم شرکت ملی گاز ایران، معاونت آموزش سازمان دارالقرآن‌ الکریم کشور، مسئول سازمان دارالقرآن تهران، فرمانده حوزه بسیج شرکت و مسئول مرکز آموزش ستاد، برگزار و مقدمات اجرایی آن مشخص شد.
اصفهانی تصریح کرد: این طرح با برنامه‌ریزی و نظارت دارالقرآن‌ الکریم شرکت و به محوریت حوزه مقاومت بسیج با همکاری واحد آموزش در فاز اول در ستاد شرکت و در فاز بعدی در سایر شرکت‌های تابعه اجرایی خواهد شد.
مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی گاز ایران در پایان اظهار امیدواری کرد که با برگزاری چنین برنامه‌هایی تحولی عظیم را در حوزه برنامه‌های آموزشی قرآنی پرسنل صنعت گاز کشور شاهد خواهیم بود.

گزارشی از محفل انس با قرآن در پالایشگاه نفت تبریز

محفل انس با قرآن عصر روز چهارشنبه ۳۱ خردادماه با حضور حمیدرضا احمدی وفا، قاری بین‌المللی قرآن، علی فیضی نابغه قرآنی کشور، احمدمجیدی، مشاور وزیر و دبیر شورای فرهنگی و اقامه نماز وزارت نفت، غلامرضا باقری دیزج، مدیرعامل پالایشگاه نفت تبریز، مجید باوردی، مشاور قرآنی استاندار آذربایجان‌شرقی و جمعی از مسئولین ویژه خانواده صنعت نفت استان در سالن اجتماعات شرکت پالایش نفت تبریز برگزار شد.

در ابتدای این محفل مجید پورمحمدی آیاتی از قرآن کریم را تلاوت کردند.غلامرضا باقری دیزج، مدیرعامل پالایشگاه نفت تبریز در این محفل ضمن عرض خیرمقدم به حاضران گفت: مایه مباهات است که اکثر خانواده‎های پالایشگاه نفت تبریز با قرآن مأنوس هستند.
وی، با بیان اینکه ما از قرآن کریم دور هستیم، اظهار کرد: سعادت بشر به این است که خود را به قرآن نزدیک تر کند.
باقری، در خاتمه افزود: امیدواریم برگزاری این محفل قرآنی و معنوی ما را در هرچه نزدیک تر شدن به قرآن کمک نماید.سپس گروه تواشیح بین‌المللی طارق تبریز به اجرای دو قطعه از برنامه‌های خود برنامه پرداختند که مورد اسقبال حاضران قرار گرفتند.در ادامه این محفل نورانی علی فیضی، نوجوان ۱۲ ساله و حافظ کل قرآن و نهج‌البلاغه در جایگاه قرار گرفت و به سوالات مجری برنامه محمدرضا پورمعین، خادم‌القرآن و حضار قرار گرفت و با پاسخ به همه سوالات مورد تشویق قرار گرفت. ایشان که با پدر خود در این محفل نورانی حاضر شده بود با توجه به پاسخ کلیه سوالات بعداز پایین آمدن از جایگاه تعدادی از مسئولین و حاضران در جلسه به سوی وی رفته و با وی مصافحه کردند.سپس مجری برنامه از برگزیدگان بیست و دومین دوره مسابقات قرآن و نهج البلاغه و اذان خانواده صنعت نفت آذربایجان شرقی دعوت کرد تا به روی سن بیایند و جوایز خود را از مسئولین دریافت کنند. در ادامه استاد مهدی محمدزاده، قاری برجسته کشوری و نفر اول مسابقات قرآن لاوقاف در رشته ابتهال به اجرای برنامه پرداخت.احمد مجیدی، مشاور وزیر و دبیر شورای فرهنگی و اقامه نماز وزارت نفت نیز در این محفل با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه پرفضیلتی است که در آن قرآن نازل شده است، براهتمام و توجه بیش از پیش همکاران صنعت نفت جهت استفاده از فیوضات معنوی این ماه پر خیرو برکت تاکید کرد.
وی با بیان اینکه قرآن وسیله ای برای ارتقای اخلاق است، گفت: هدف ما نیز که دنبلش هستیم ارتقای سطح اخلاق در جامعه می باشد.
مجیدی با اشاره به حمایت قاطع وزیر نفت در ترویج فرهنگ قرآنی تصریح کرد: مهندس زنگنه بر ترویج شایسته فرهنگ دینی و قرآنی و حمایت مادی و معنوی ایجاد این الگو تاکید ویژه دارد.
مشاور وزیر نفت در خاتمه با اشاره به اینکه وزارت نفت در بین سایر وزارتخانه ها در زمینه فعالیت های قرآنی رتبه اول را داراست اظهار کرد: با توجه به اینکه تبریز در همه چیز پیشتاز است در زمینه قرانی نیز همچنان پیشتاز باشد.در خاتمه مراسم قاری برجسته بین المللی و کشوری حمیدرضا احمدی وفا نفر اول مسابقات بین‌المللی قرآن کریم نیز با صوت دلنشین خود آیاتی از قرآن کریم را تلاوت نمودند و برهر چه باشکوهتر برگزار شدن این محفل نورانی افزودند.

تجلیل از عبدالرضا معینی، استاد و پیشکسوت قرآنی در مشهد

مراسم نکوداشت و تجلیل از چهره ماندگار قرآنی وزارت نفت، سیدعبدالرضا معینی، پیشکسوت و مدرس قرآن کریم در مشهد برگزار می‌شود. بنابر این گزارش، این مراسم با حضور رئیس دارالقرآن وزارت نفت و مدیران عامل شرکت‌های ملی پالایش و پخش فراوردهای نفتی و شرکت گاز خراسان رضوی برگزار خواهد شد. در این مراسم استاد عباس سلیمی، پیشکسوت قرآن کریم سخنرانی خواهد کرد و تعدادی از شاگردان استاد معینی به تلاوت قرآن کریم می‌پردازند. یادآور می‌شود، این مراسم تجلیل ۱۵ تیرماه از ساعت ۲۰:۳۰ الی ۲۲ و در محل تالار نور واقع در خیابان آبکوه برگزار خواهد شد.

کارکنان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در مسابقه حفظ قرآن شرکت می‌کنند

سیدهاشم موسوی‌نسب، کارشناس اداره آموزش معارف اسلامی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، گفت: به منظور ترویج فرهنگ غنی قرآن و تشویق کارکنان این شرکت به حفظ قرآن، مسابقه حفظ تعدادی از سوره‌های قرآن در این شرکت برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این مسابقه سه‌شنبه ۳۰ خردادماه به میزبانی نمازخانه مرکزی ستاد مرکزی این شرکت با حضور کارکنان ۶ شرکت‌های تابعه برگزار خواهد شد.

موسوی‌نسب با بیان اینکه این مسابقات در دو بخش آقایان و بانوان برگزار می‌شود، افزود: در بخش آقایان سید جاسم موسوی به عنوان داور بخش صوت و لحن و حویزاوی به عنوان داور بخش حسن حفظ با دبیرخانه این مسابقات همکاری می‌کنند.

کارشناس اداره آموزش معارف اسلامی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب ادامه داد: در بخش بانوان کمیله نعامی و مریم موسوی داوری رشته‌های حسن حفظ و صوت و لحن این دوره از مسابقات را بر عهده دارند.

وی با اعلام اینکه سوره‌های الرحمن، واقعه، حشر، حدید، صف، تغابن، ملک، الحاقه، انسان، احقاف، فتح و ذاریات سوره‌های منتخب این مسابقه هستند، گفت: شرکت‌کنندگان لازم است حداقل یکی از سوره‌ها را جهت شرکت در این مسابقه حفظ کنند.

محفل انس با قرآن کریم در مرکزی چهارم شرکت ملی نفت

 به همت فعالان قرآنی، محفل انس با قرآن کریم روز چهارشنبه مورخ ۳۱ خردادماه پس از اقامه نماز ظهر و عصر در ساختمان مرکزی چهارم شرکت ملی نفت ایران برگزار می گردد.

تشریح کلیات نقشه راه شورای راهبردی دارالقرآن وزارت نفت

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، نخستین جلسه شورای راهبردی دارالقرآن‌ وزارت نفت، با حضور احمد مجیدی، مشاور فرهنگی وزیر نفت و دبیر شورای اقامه نماز وزارت نفت و جمعی از اساتید و پیشکسوتان قرآنی کشومان عباس سلیمی، مهدی قره‌شیخلو، حسن ربیعیان، محمدرضا پورمعین، محمدبادپا، حسین ربیعیان، مدیر دارالقرآن وزارت نفت و زهرا شجاعی تشکیل شد.
در ابتدای جلسه حسین ربیعیان با ابراز خرسندی از اینکه وزارتخانه مهم صنعتی تأثیرگذار، اقبال به قرآن پیدا کرده است، گفت: جذب حداکثری نیروهای تحت پوشش و ارتقای وضع آموزشی موجود دو محور مهم است که باید به آن پرداخته شود.

(بیشتر…)

مسابقات قرآن کشورهای عضو اوپک در ایران برگزار می‌شود

حسین ربیعیان، مسئول داارالقران شرکت ملی گاز ایران در حاشیه بیستمین دوره مسابقات فرزندان کارکنان شرکت ملی گاز ایران در همدان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان، اظهار کرد: در نگا‌ه اول مهمترین رسالت شرکت ملی گاز، به عنوان مجموعه‌ای فنی، خدماتی و صنعتی؛ پالایش و انتقال گاز و کارهای مرتبط با این حوزه است و شاید ارتباط خاصی با قرآن و فعالیت‌های قرانی نداشته باشد. 
وی افزود: در این نگاه انتظار عموم مردم از شرکت ملی گاز و صنعت نفت، انجام کار درحوزه تخصصی خود است، اما اعتقادی که مدیران در طول سالیان گذشته داشته‌اند، این بوده است که اگر قرآن وارد فضاهای سازمانی و اداری شود خدمات‌رسانی را بهینه‌تر و عملکرد کار را دوچندان خواهد کرد ما نیز تصمیم  در شکل‌دهی دارالقرآن در این شرکت گرفتیم.
 
گسترش قرآن در حوزه‌های سازمانی باعث ارتقای کارایی است
ربیعیان اضافه کرد: ما با اعتقاد این کار را آغاز کردیم و هم در عمل نیز شاهد بهبود عملکرد کار خود نیز بوده‌ایم، قرآن اگر در هر حوزه‌ای چه فردی، اجتماعی سازمانی و خانوادگی وارد شود بی‌شک تأثیر خود را خواهد گذاشت و در حوزه‌های سازمانی نیز باعث خواهد شد کارکنان با علایق بیشتر و تعهد بیشتر و با بهره‌وری بیشتری کار را انجام ‌دهند. 
مسئول داارالقران شرکت ملی گاز ایران عنوان کرد: جامعه‌ای که قرآنی شود کارآیی آن نیز بیشتر می‌شود و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند: «‌سعادت و خیر دنیا و آخرت در قرآن است» بنابراین ارتباط با قرآن حتی اگر عمیق هم نباشد تأثیر خود را خواهد گذاشت، فردی که در نهاد و سازمانی مشغول به خدمت رسانی است اگر رفتارش قرآنی شود ارتباط او با مدیریت، ارباب‌الرجوع و زیردستان خود بسیار خوب خواهد شد و ما بر این اعتقادیم که حضور قرآن نه تنها در جوامع صنعتی بلکه در هر حوزه‌ای تأثیر خود را می‌گذارد. 

(بیشتر…)

برگزاری مسابقات قرآن نمایندگان کشورهای عضو اوپک گازی

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان، حسین ربیعیان، مسئول دارالقرآن شرکت ملی گاز ایران یکشنبه، ۱۷ مردادماه در مراسم اختتامیه بیستمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج‌البلاغه ویژه فرزندان کارکنان شرکت ملی گاز ایران، گفت: شیرمردان مدافعین حرم هم دفاع از حریم اسلام و هم دفاع از حرم را انجام می‌دهند و زحمات این عزیزان را پاس می‌داریم.
حسین ربیعیان، مسئول دارالقرآن شرکت ملی گاز ایران، یکشنبه، ۱۷ مردادماه در مراسم اختتامیه بیستمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج‌البلاغه ویژه فرزندان کارکنان شرکت ملی گاز ایران، گفت: شیرمردان مدافعین حرم هم دفاع از حریم اسلام و هم دفاع از حرم را انجام می‌دهند و زحمات این عزیزان را پاس می‌داریم.
وی ادامه داد: امسال شروع مسابقات با ولادت حضرت معصومه(س) همراه بود و اختتامیه این دوره از مسابقات نیز همزمان با ولادت امام رضا(ع) است، خدا را شاکریم و خوشحالم در جمع عزیزان قرآنی هستم و این لحظات را جزء بهترین لحضات عمرم می‌دانم.
مسئول دارالقرآن شرکت ملی گاز ایران ضمن تقدیر از دست اندرکاران مسابقات، عنوان کرد: در مسابقات ۵ گروه تحصیلی از ابتدایی تا عالی حضور دارند و امسال شاهد مشارکت حدود ۹ هزار نفر از کارکنان، همسران و فرزندان شرکت ملی گاز ایران در کل کشور برای این مسابقات از مقدماتی تا کشوری بودیم.
ربیعیان ادامه داد: به برکت قرآن این مسابقات هر روز جای خود را بهتر باز می‌کند و به عنوان یک عمل صالح جای خود را در بین همه پیدا کرده است، برنامه‌های قرآنی وزارت نفت هم توسط این تیم انجام می‌شود زیرا در وزارت نفت سازمان رسمی در این خصوص نداریم و همه با افتخار در کنار کارهای عادی و جاری خود این امر را انجام می‌دهند.
وی اظهار کرد: در آینده نزدیک شاهد مسابقات نمایندگان کشورهای عضو اوپک گازی خواهیم بود و همه باید در این راه تلاش کنند که با دوستان قرآنی خود در سطح جهان و اسلام بتوانند رقابت کنند سال گذشته این امر محقق شد که با کارکنان شروع شد و امیدواریم این سلسله قرآنی ادامه پیدا کند.
وی با اشاره به حافظان و قاریان حاضر در نشست، گفت: قدر خود و موقعیتتان را بدانید، قرآن عزت و شرف دنیا و آخرت است اما با دو شرط اول اینکه ظالم نباشیم زیرا قرآن زنده و هوشمند است، قرآن ظالمین را دفع می‌کند اگر ظالم نباشیم شفاء و هدایت می‌شویم، نکته دوم این است که در مقابل قرآن متقی باشیم، با این دو شرط در پناه قرآن در دنیا آخرت عزیز و سعادتمند می‌شویم.
مسئول دارالقرآن شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: همه هدف ما این است که به قرآن عمل کنیم مقام معظم رهبری نیز سال‌هاست در سخنانشان به این امر تأکید دارند که همه این برنامه‌ها را مقدمه برای عمل به قرآن بدانیم زیرا هدف اصلی فهم قرآن است.

  • صفحه 1 از 212


صلوات شمار آنلاین