آموزش قرآن کریم در حلقه های صالحین

آموزش سراسری قرآن کریم در حلقه های صالحین پایگاه های بسیح سراسر کشور

طرح هماهنگ و کشوری سال ۹۷ دارالقرآن الکریم بسیج وزارت نفت

 

ارسال آیین نامه و اطلاع رسانی های مربوطه از طریق اتوماسیون اداری و پایگاه های بسیج

تصاویر برگزاری کلاس صالحین – بسیج شرکت ملی پخش منطقه ارومیه

تصاویر برگزاری کلاس شجره طیبه صالحین در خصوص صفات و علائم بهترین امت اسلام،

ویژگی ها راستین پیامبر خاتم و شیوه حکومت صالحان

(بیشتر…)

ثبت نام قرآنیان جهت حضور در راهپیمایی اربعین

⭕️ اعلام فراخوان نام‌نویسی فعالان قرآنی برای اعزام به پیاده‌روی اربعین

کارگروه قرآن کمیته فرهنگی آموزشی اربعین حسینی، در راستای بهره‌مندی از ظرفیت جامعه قرآنی محب حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اقدام به ثبت‌نام از قاریان، حافظان، اساتید و گروه‌های تواشیح علاقه‌مند به حضور افتخاری در مراسم اربعین حسینی کرده است.

بر این اساس، فعالان قرآنی علاقه‌مند به حضور افتخاری در مراسم اربعین حسینی از ابتدای ماه محرم می‌توانند از طریق درج مشخصات شخصی و هشتگ «#اربعین» و ارسال پیام به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۹۶۱ در این فراخوان ثبت‌نام کنند.

مهلت ثبت‌نام در این فراخوان، از ۳۱ شهریورماه همزمان با اول محرم الحرام آغاز شده و تا ۱۴ مهرماه و مصادف با نیمه ماه محرم ادامه خواهد داشت.

گفتنی است، اسامی کاروان نور جمهوی اسلامی اعزامی به کربلای معلی، دهه سوم محرم و پس از بررسی نتایج ثبت‌نام در فراخوان یاد شده، اعلام خواهد شد.

به گزارش فارس، سال گذشته گروه قرآنی اعزامی به کربلا در اربعین حسینی برنامه‌های مختلفی با محوریت سوره مبارکه «فجر» برگزار شد. امسال نیز برنامه‌های قرآنی اربعین حسینی با محوریت سوره‌های مبارکه «ملک و واقعه» برگزار می‌شود.

برگزاری جلسه هماهنگی برنامه های قرآنی در جزیره خارگ

❄️ جلسه هماهنگی اجرای طرح سنجش، پایش و آموزش قرآن کریم به همت دارالقران الکریم بسیج وزارت نفت در جزیره خارگ برگزار شد. جلسات هماهنگی با مدیر و مدیران روابط عمومی، بسیج و … از جمله برنامه های مذکور بود.
طراحی فرم های لازم، توجه به علاقمندی ها، تشکیل هسته قرآنی، محدودیت های زمانی و مکانی جهت برگزاری طرح مذکور، و همچنین تشکیل بانک اطلاعات قرآنی و زمان برگزاری این طرح از جمله موارد هماهنگ شده در این جلسات بود. اطلاعات بعدی ان شاءالله به زودی اعلام خواهد شد.

 

⭕️ دارالقرآن الکریم بسیج وزارت نفت

گزارش عملکرد فعالیت های قرآنی پایگاه شهید دولتی منطقه البرز

احتراماً پیرو نامه شماره ۷۳۲۷۱/۲۰۰/۰۶/۵۸۱/زم مورخ ۲۸/۵/۹۶ در خصوص انعکاس امور قرآنی و فرهنگی پایگاه بسیج شهید دولتی ، موارد را طبق جدول ذیل جهت استحضار و بهره برداری لازم ایفاد می دارد .
۱- برگزاری مسابقات مفاهیم سوره ملک / نیمه اول ماه مبارک رمضان
۲ – برگزاری مسابقه قرآن و احکام / نیمه دوم ماه مبارک رمضان
۳ – برگزاری مسابقه فرمایشات رهبری / مرحله اول ۵/۶/۹۶
۴ – برگزاری مسابقه خاطره نویسی به مناسبت هفته دفاع مقدس
۵ – مراسم کوهپیمایی و غبارروبی از مزار شهدای گمنام کوه نور کرج
۶ – شرکت برخی از همکاران به صورت جمعی در همایش کوهپیمایی خانوادگی بسیجیان کارمند جهت گرامیداشت دهه کرامت
۷ – شرکت در جلسه سالیانه رابطان بسیج خواهران ادارات استان البرز و همچنین شرکت در مسابقه تیر اندازی خواهران که بعد از جلسه برگزار شد
۸ – اطلاع رسانی و شرکت برخی همکاران بسیجی در گردهمایی خواهران بمناسبت روز ملی عفاف و حجاب در سالن شهیدان نژاد فلاح
۹ – ارسال تراکت ، پاور پوینت و فایل های الکترونیکی متنوع بمناسبت های مذهبی و … به کاربران اداره
۱۰ – برگزاری جلسات کوتاه ختم قرآن در ماه مبارک رمضان بعد از نماز ظهر و عصر

❄️ پایگاه بسیج شهید دولتی

نشست هم اندیشی با دارالقرآن ناجا

نشست هم اندیشی با هدف آسیب شناسی و بهره گیری از روش های جدید در برگزاری مسابقات قرآن کریم ناجا، با حضور مسئولین قرآنی ناجا در محل دارالقرآن الکریم بسیج وزارت نفت برگزار گردید. در این نشست، موانع و محدودیتهای برگزاری مسابقات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مطرح و رشته های مختلف قرآنی در دو بخش اوایی و غیرآوایی مطرح گردید. بهره گیری از رشته های مختلف قرآنی و همچنین توجه ویژه به امر تبلیغات و اطلاع رسانی و اجرای طرح سنجش جهت نیازسنجی مخاطبین از جمله موارد مهم مورد بحث در این جلسه بود.

بیانیه روز قدس دارالقرآن الکریم بسیج وزارت نفت

بسم الله الرحمن الرحیم

قدس، فصل مبارزات خونین تاریخ “مقاومت اسلامی” است که برگ برگ آن، یادمان فریادی بی کرانه، مظلومیتی بی مرز و حماسه ای ماندگار از ایثار، شجاعت و شهادت است. نور توحید و خداپرستی از افق سرزمین قدس، مهد ظهور و پرورش پیام آوران بزرگ خدا، روشنگر بشریت و پیروان راستین ادیان ابراهیمی در طول تاریخ بوده است؛ قدس نقطه فرود محمد از عروج به ملکوت، قبله پیشین و قلب تپنده مسلمانان و محراب نیایش های خونین حق جویان فلسطینی بوده است.
بیش از نیم قرن از جنایات سبعانه و نژادپرستانه قومی که خود را پیروان آیین مقدس یهود نامیده و یکتا پرستی موسی و معبد هیکل سلیمان را دستاویز اهداف استعمارگرانه و اشغال سرزمین مقدس قدس قرار داده بودند، می گذرد و هیچ ملت و قدرتی را یارای مقابله با آنان نبود تا زلزله بزرگ انقلاب اسلامی، مبتنی بر اصول “احیای فرهنگ دینی” و “نفی سلطه پذیری” پایه های مشروعیت اسرائیل را لرزاند و موجودیت آن را زیرسئوال برد. امام خمینی(س)، رهبر کبیر انقلاب اسلامی و پرچمدار مبارزه با ظلم و ظالم در جهان معاصر، در روز شانزدهم مرداد سال ۱۳۵۸، آخرین جمعه‌ ماه رمضان هر سال را روز جهانی قدس نامیدند و همه‌ی مستضعفان و آزادی‌خواهان جهان را به پاسداری از قداست قدس و بزرگ‌داشت آن فراخواندند و با تعمیم آن به روز همگرایی جهان اسلام در دفاع از فلسطین و مستضعفین جهان فرمودند: “روز قدس یک روز جهانی است. روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است. روز مقابله ملتها … در مقابل ابرقدرتهاست… روز قدس روز اسلام است. روز قدس روزی است که اسلام را باید احیا کرد و احیا کرد… روز قدس روزی است که باید به همه ابرقدرتها هشدار بدهیم که اسلام دیگر تحت سیطره شما، به واسطه عمال خبیث شما، واقع نخواهد شد. روز قدس، روز حیات اسلام است.”
اکنون که سال ها از سخنان پیامبرگونه آن بزرگ مرد الهی گذشته است، شاهد موج گسترده آگاهی بخشی و آزادی خواهی ملت های آزاداندیش جهان هستیم. با این وجود امروز اسرائیل به رغم سیطره بر سرزمین فلسطین، همچنان از بحران عمیق هویت و مشروعیت رنج می برد و می کوشد تا با تربیت و حمایت عناصر جاهل و متحجر از گروه های بنیادگرا و تکفیری و تقویت تسلیحاتی آنها در انجام حملات کور تروریستی، منطقه و جهان را نا امن و بی ثبات کند و بر موج اسلام هراسی مولود جریان های افراطی دامن بزند. از سوی دیگر با تفرقه افکنی میان مذاهب اسلامی قدرت و عظمت اسلام را نزد افکار عمومی دنیا خدشه دار کند. هر چند امروز داعش در حال متلاشی، زخمی تازه و رنج آور بر پیکره اسلام و صلح جهانی وارد آورد، اما مسلمانان ایران و جهان همگام با همه آزاداندیشان دنیا ظلم و خشونت و تروریسم را در هر نقطه ای از جهان و تحت لوای هر اسم و رسم و آیینی محکوم می کنند و با انسجام و وحدت و همدلی توطئه های شوم و ننگین استکبار جهانی را برملا و خنثی می نمایند. ملت شریف و آگاه ایران در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بار دیگر حضور یکپارچه خود را در راهپیمایی روز قدس به نمایش خواهند گذاشت.

 

دارالقرآن الکریم مرکز بسیج وزارت نفت

برگزاری پانزدهمین دوره ختم قرآن در شرکت مدیریت اکتشاف نفت

? پانزدهمین دوره ختم قرآن کریم به همت دارالقرآن پایگاه بسیج شرکت مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران از روز جمعه ۲ تیرماه برگزار می گردد.

برگزاری جلسه آموزش روخوانی قران کریم در مدیریت اکتشاف نفت

? به همت دارالقرآن پایگاه بسیج شرکت مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت، روزهای شنبه هر هفته پس از اقامه نماز ظهر و عصر جلسه آموزش روخوانی قرآن کریم با تدریس حجت الاسلام آذرطوسی برگزار می گردد.

برگزاری جلسه تحلیل ابعاد فنی تلاوت قاریان مصری در شرکت مدیریت اکتشاف

? به همت دارالقرآن پایگاه بسیج شرکت مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت، روزهای چهارشنبه هر هفته پس از اقامه نماز ظهر و عصر، جلسه تحلیل ابعاد فنی تلاوت قاریان مصری توسط حجت الاسلام آذرطوسی برگزار می گردد.

برگزاری محفل انس با قرآن در شرکت مدیریت اکتشاف تفت

? محفل انس با قرآن کریم به همت دارالقرآن پایگاه بسیج شرکت مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت، ۳۰ خردادماه ۹۶ پس از اقامه نماز ظهر و عصر با حضور قاریان ممتاز و گروه تواشیح بقیه الله برگزار گردید.

معرفی فعالان و چهره های قرآنی صنعت نفت کشور

در راستای معرفی فعالان و چهره های قرآنی صنعت نفت کشور در سایت دارالقرآن الکریم بسیج وزارت نفت، بدینوسیله از کلیه قاریان، حافظان، فعالان و چهره های قرآنی صنعت نفت تقاضا می شود تا با ارسال موارد ذیل ما را در معرفی ظرفیت های قرآنی صنعت نفت کشور همراهی و مساعدت نمایند:

? رزومه و سوابق قرآنی + معرفی مختصر از خود و مراحل فراگیری علوم و فنون قرآنی
? درج و نگارش موفقیت ها، رتبه های قرآنی و …
? تصویر با کیفیت از چهره
? محل خدمت و شماره تماس

ارسال موارد مذکور از طریق:
? mkakavand@ymail.com

  • صفحه 1 از 212


صلوات شمار آنلاین