درباره دارالقرآن

بسم الله الرحمن الرحیم

قَد جَاءَکُم مِنَ اللهِ نُورٌ وَ کِتَابٌ مُبِینٌ ( مائده  ۱۵)

 

با طلوع خورشید تابناک انقلاب اسلامی و  در پرتو  درخشنده آیات روح بخش قرآن در عصر  پر برکت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، حیات مجدد  و  نوین اسلام ناب محمدی (ص) آغاز گشت و هم اکنون  در  دوران زعامت و  رهبری بزرگ پرچمدار قرآن، ولی امر مسلمین  حضرت آیه الله خامنه ای مد ظله العالی، قرآن به صحنه زندگی آمده  و  در صفحه  ذهن  و  دل جوانان و نوجوانان نقش بسته است، اما تا  رسیدن به جایگاه شایسته و بایسته آن هدیه الهی و رحمانی در زندگی و آشنایی با ابعاد گسترده معارف نورانی ثقل اکبر  و  آمیختن آن  با  تمام ابعاد حیات جامعه و  آموزه ها  و معیارها  و  ارزشها، راه  بسیار  است. لذا با توجه به رسالت خطیر  فعالیت های قرآنی و  فراخوانی کارمندان به حیات قرآنی و عمق بخشیدن باورها و اعتقادات آنان در سایه انس با قرآن کریم و جلوه گر ساختن مفاهیم ارزشمند این کتاب مقدس در تمام ابعاد زندگی، ضرورت  گسترش فرهنگ این کتاب انسان ساز  به صورت  یک فعالیت سازمان یافته و مستمر بیش از پیش احساس می شد.

به همین منظور بر اساس ابلاغیه  شماره  ۳۳۴۳ – ۲۴۰/۳۰/م  مورخ ۱۳۸۹/۷/۳ فرماندهی مرکز بسیج وزارت نفت مبنی بر تشکیل مراکز دارالقرآن الکریم در حوزه ها و  پایگاه های زیرمجموعه بسیج وزارت نفت در سراسر  کشور و با هدف توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی در تقویت بنیه دینی و اعتقادی کارمندان و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان اسلام، راه اندازی شد. در این راستا با عنایات حضرت حق و اهتمام خادمین قرآن کر یم در مرکز  بسیج وزارت نفت، اساسنامه و شرح وظایف مسئولین دارالقرآن الکریم نیز تنظیم و انتشار یافته است. امید می رود در سایه عنایات حضرت ولی عصر صلوات الله علیه ، فرهنگ قرآنی روز به روز در جامعه اسلامی ایران گسترش یابد.

لازم به ذکر است، دارالقرآن الکریم بسیج وزارت نفت شامل ۷ حوزه مقاومت و هر حوزه شامل تعدادی پایگاه های زیرمجموعه در سطح کشور می باشد که تعداد کلیه پایگاه های سراسر کشور بالغ بر ۲۵۰  پایگاه می باشد. کلیه پایگاه های زیرمجموعه نیز دارای یک رابط قرآنی بوده و برنامه های ابلاغی دارالقرآن الکریم مرکز را در پایگاه خویش پیگیری می نمایند.

 

اسامی مسئولین دارالقرآن الکریم حوزه های تابعه بسیج وزارت نفت

 

۱ – حوزه بسیج شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – جناب آقای مصطفی کاظمی – ۰۹۱۲۰۶۹۴۷۹۳

۲ – حوزه بسیج شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران – جناب آقای سیدحمیدرضا عباسی نیا – ۰۹۱۹۸۰۶۱۹۵۶

۳ – حوزه بسیج شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران – جناب آقای حمید شادبخش – ۰۹۳۰۴۸۲۷۰۷۷

۴ – حوزه بسیج سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت – جناب آقای مجید معراجی (۰۹۱۵۱۱۳۵۸۰۰) – جناب آقای شهرام خلیلی (۰۹۳۵۴۴۷۷۲۱۸)

۵ – حوزه بسیج شرکت ملی صنایع پتروشیمی – جناب آقای طالبی (سرپرست هستند – ۰۹۱۲۴۹۰۶۴۸۹)

۶ – حوزه بسیج شرکت ملی نفت ایران – جناب آقای روح الله توانانژاد – ۰۹۳۵۲۶۷۹۹۱۲

۷ – حوزه بسیج شرکت ملی گاز ایران – (در حال حاضر دارای مسئول و سرپرست نیست و توسط دارالقرآن شرکت ملی گاز اداره می گردد)

 

 

شرح وظایف و حیطه فعالیت های قرآنی دارالقرآن الکریم بسیج وزارت نفت

 

 

والسلام علی من التبع الهدی

دارالقرآن الکریم مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت

دسته بندی:


صلوات شمار آنلاین